ROBOCOP ZAPOWIEDZIANY

Nacon, Teyon i MGM łączą siły nad nową grą opartą o filmową licencję ROBOCOPa™. Premiera zaplanowana jest w 2023 roku na konsolach i PC.

Lesquin, 6 lipca 2021 r. – Jedna z najbardziej ekscytujących serii science-fiction wszech czasów doczeka się nowej adaptacji w formie gry video! Wydawca gier NACON, producent TEYON i Metro Goldwyn Mayer (MGM), wiodąca firma rozrywkowa zajmująca się produkcją filmów i programów telewizyjnych premium na różnych platformach, ogłaszają, że podpisali umowę na stworzenie zupełnie nowej gry wideo w świecie RoboCopa™, opartej o pierwsze trzy filmy z serii. Niecierpliwie wyczekiwany tytuł będzie zawierać nową fabułę i jest opracowywany przez nasze studio! Gra ma ukazać się w 2023 roku na konsole i platformy PC.

Dodaj RoboCop: Rogue City do listy życzeń na Steam! Odkryj zwiastun poniżej!

RoboCop to klasyczna przygodowa gra akcji w klimacie science fiction i jedna z najbardziej kultowych serii filmowych wszech czasów w Hollywood. Wydana po raz pierwszy w 1987 roku, seria nadal cieszy się popularnością wśród widzów na całym świecie. RoboCop, obchodzący w przyszłym roku 35. rocznicę powstania, to marka wychodząca poza ramy popkultury, dzięki rozbudowanej licencji oraz dziedzictwu mocno osadzonemu w branży gier.

NACON i Teyon będą współpracować z MGM, aby stworzyć autentyczną i wierną serii grę, jednocześnie prezentując graczom oryginalną historię, w której wcielą się w samego RoboCopa. W oryginalnym filmie RoboCop, gdy dobry gliniarz Alex Murphy zostaje śmiertelnie ranny przez bezwzględnych przestępców, nowatorscy lekarze są w stanie przywrócić go do życia i sł€żby jako niepowstrzymanego, walczącego z przestępczością cyborga zwanego RoboCop'em.

Cieszymy się, że możemy połączyć siły z MGM, aby zaoferować nową wizję popularnej serii, która powstała ponad 30 lat temu. Ta gra idealnie pasuje do realizacji naszego celu, jakim jest oferowanie różnych doświadczeń w grach jak najszerszemu gronu odbiorców.

powiedział Alain Falc, dyrektor generalny NACON.

Z niecierpliwością czekamy na współpracę z NACON i Teyon w przywróceniu jednej z najbardziej ponadczasowych własności intelektualnych MGM z powrotem do świata gier i z zupełnie nową fabułą. Film jest znany z wciągającej akcji i złożonej fabuły. i cieszymy się, że fani RoboCop będą mogli doświadczyć tego na własnej skórze.

powiedział Robert Marick, wiceprezes wykonawczy ds. globalnych produktów i doświadczeń konsumenckich w MGM.

Więcej informacji o RoboCop: Rogue City zostanie udostępnionych w późniejszym terminie.

Kontakty prasowe:

NACON – Hama Doucouré, [email protected]

NACON – Clémence Bigeon, [email protected]

NACON – Baptiste Allione, [email protected]

Mercure Digital – Amélie Molvinger, [email protected]

ROBOCOP – ROBOCOP 3 © 1987-1992 Orion Pictures Corporation. ROBOCOP is a trademark of Orion Pictures Corporation. ROBOCOP INTERACTIVE GAME TM & © 2021 Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc. All Rights Reserved.

O NACON

Firma NACON powstała w 2019 r. w ramach grupy BIGBEN, która ma już 20 lat doświadczenia w branży gier wideo. Zrzesza 11 zespołów deweloperskich, dział wydawniczy gier AA oraz dystrybucję akcesoriów premium do gier. NACON jest działalnością biznesową, która ma umocnić pozycję grupy na rynku i umożliwić jej dalszy rozwój, aby stać się jednym z liderów branży gier. https://corporate.nacongaming.com

O MGM

Metro Goldwyn Mayer (MGM) to wiodąca firma z branży rozrywkowej skoncentrowana na produkcji i globalnej dystrybucji treści filmowych i telewizyjnych na wszystkich platformach. Firma jest właścicielem jednej z największych na świecie bibliotek treści filmowych i telewizyjnych premium, a także sieci płatnej telewizji premium EPIX, która jest dostępna w całych Stanach Zjednoczonych za pośrednictwem dystrybutorów kablowych, satelitarnych, telekomunikacyjnych i cyfrowych. Ponadto MGM inwestuje w wiele innych kanałów telewizyjnych, platformy cyfrowe, przedsięwzięcia interaktywne i produkuje wysokiej jakości treści krótkoformatowe przeznaczone do dystrybucji. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.mgm.com.