NADCHODZI ERA ESL R1 x RENNSPORT

ESL i RENNSPORT łączą siły i tworzą ESL R1, nową ligę e-sportową, która miała swój oficjalny początek podczas Intel Extreme Masters w Katowicach.

ESL R1 to nowe spojrzenie na wirtualne wyścigi samochodowe! Kalendarz na rok 2023 składa się z dwóch sezonów, z których każdy kończy się finałowym wydarzeniem na żywo, a do wygrania jest łączna pulą nagród o wartości 500 000 EUR. Wszystko o ESL R1 wyjaśniamy w poniższym filmie ⬇⬇⬇

Pierwszy sezon wiosenny rozpoczął się z przytupem podczas bezpłatnego wydarzenia, będącego częścią Intel® Extreme Masters (IEM) Katowice, w dniach 10-12 lutego 2023 r. W wyścigach wzięło udział 8 drużyn partnerskich i 4 drużyny z dziką kartą, w tym między innymi G2 Esports, Mouz, Porsche Coanda, BMW W, Mercedes-AMG, Apex Racing Team oraz Williams.

48 kierowców (czterech kierowców na zespół) rywalizowało ze sobą w ośmiu rundach. Każda runda składała się łącznie z 7 wyścigów: 4 ćwierćfinały, 2 półfinały i finał, a każdy wyścig poprzedzony był również sesją kwalifikacyjną, która miała na celu ustalenie kolejności startu kierowców. Jeśli chodzi o trasy, to uczestnicy mogli ścigać się na dwóch torach: Circuit de SPA-Francorchamps i Hoceknheimring.

Kolejne rundy będą odbywać się online w piątki i poniedziałki. W każdym sezonie 24 najwyżej sklasyfikowanych kierowców awansuje do ESL R1 Major, gdzie zmierzą się o mistrzostwo ESL R1.

Pierwsze dwie rundy ESL R1 były ogromnym sukcesem, a wspomnienia z tego wydarzenia zostaną w naszej pamięci na długo. Ogromne owacje należą się zwycięzcom - Joshowi Rogersowi z Porsche Coanda oraz Maxowi Benecke z Mouz. Gratulacje!🏆

Nadszedł teraz czas, aby zebrać wszystkiego uwagi i opinie na temat Rennsport i zacząć pracować nad ulepszeniami. Więcej o Rennsport usłyszycie wkrótce, więc nie wyłączajcie silników i póki co rzućcie okiem na kilka ujęć z imprezy.