FINAŁ WIOSENNEGO SEZONU ESL R1

W ostatnim wyścigu wiosennego sezonu ESL R1 wszystko było na szali! Kto zatem zapisał się w historii i został pierwszym mistrzem?

Zakończenie wiosennego sezonu ESL R1 zawodów sim-racingowych przyniosło zwycięstwo jednemu z 24 najlepszych kierowców, którzy rywalizowali przez dwa dni na Rennsport Summit w Monachium, 3-4 czerwca.

Podczas ośmiu rund całego sezonu, Luke Bennett z Team Redline oraz Joshua Rogers z Porsche Coanda Esport Racing Team zapewnili sobie dominację na torach. Walczyli nieustannie o pozycję na pierwszym miejscu, rywalizując z 46 innymi kierowcami.

3 czerwca, pierwszego dnia finalnego eventu, 24 kierowców zostało podzielonych na dwie równe grupy i brali udział w ośmiu intensywnych wyścigach, walcząc o zwycięstwo. Ten dzień przyniósł wiele świetnych momentów jak na przyład wyjątkowy występ Jamesa Baldwina z Mercedes-AMG Petronas Esports Team. James zapewnił sobie pierwsze zwycięstwo w sezonie wiosennym 2023 na torze Nürburgring, a niedługo potem odniósł kolejne triumfy, zdobywając pierwsze miejsce na torze Monza.

Do drugiego dnia fianłu zakwalifikowało się tylko 12 najlepszych kierowców, co jeszcze bardziej podkręciło rywalizację. Węgierski kierowca Marcell Csincsik, ustawił poprzeczkę wysoko, przekraczając 160 punktów jako pierwszy i stając się pierwszym finalistą. James Baldwin szybko dogonił Csincsika, objął prowadzenie w piątym wyścigu i również awansował do finału. Po dwóch kolejnych ekscytujących wyścigach do grona pretendujących do tytułu dołączyli Joshua Rogers, Luke Bennett i Dáire McCormack. \

Ostatecznie to Marcell Csincsik, reprezentujący zespół R8G eSports, wygrał w ostatnim wyścigu, przekraczając linię mety jako pierwszy z imponującymi 240 punktami. Zwycięstwo Csincsika przyniosło mu znaczący udział w puli nagród, która opiewa na 225 000 € w sezonie wiosennym, a dokładniej zgarnął 45 000 €.

Drugie miejsce zdobył brytyjski kierowca Luke Bennett, otrzymując nagrodę w wysokości 20 000 €, a tuż za nim znalazł się James Baldwin na trzecim miejscu, zdobywając 12 500 €. Dáire McCormack, irlandzki kierowca, zaprezentował swoje umiejętności i zajął piąte miejsce, zdobywając nagrodę w wysokości 5 000 €. Luke Bennett jest również członkiem zespołu Team Redline, który zdobył zwięcstwó również w Mistrzostwach Drużynowych. W rezultacie Team Redline zabierał do domu 45 000 € za osiągnięcia w całym sezonie.

Na zakończenie całego wydarzenia dodatkowo ogłoszono, że wersja beta gry Rennsport będzie dostępna dla szerszego grona graczy już od 6 czerwca 2023 roku. Sama liga ESL R1 powróci jeszcze w tym roku z drugim sezonem, kontynuując rywalizację pomiędzy 48 już nam znanymi kierowcami.

Przegapiłeś finałowy event? Obejrzyj ponownie transmisję na YouTube poniżej!